10 yaş gençleştiren makyaj

Olduğumuz yaştan daha genç bir yaş da görünmemizi sağlamak, yaşımızın getirdiği minik ince çizgilerimizi, derinleşen ve kalınlaşan çizgilerimizi doğru makyaj teknikleri ile kapatabilir, daha güzel ve daha genç bir görünüme sahip olabiliriz. Bunun için yapmamız gereken birkaç tüyoyu birlikte inceleyelim:

Göz çevremize asla fondöten sürmüyoruz.

İşe ilk önce ince kıvamlı bir nemlendiriciyi cildimize yedirmekle başlıyoruz. Ardından göz çevremizdeki kazayağı dediğimiz çizgilerimizi perdelemek için kaliteli ve yine ince kıvamlı kapatıcılar uyguluyoruz. Bunu yaparak en büyük hatadan dönmüş olduk. Çünkü göz çevremize ince kıvamlı bir kapatıcı yerine fondöten sürmüş olsaydık, kazayağı çizgilerimiz daha da belirginleşerek genç görünmek yerine daha da ileri yaş da bir görünüme sahip olurduk.

Kaşlarımızı önceki yıllara nazaran kalın kullanıyoruz.

Bilirsiniz kendimizi ruhen genç kız olarak hissetmeye başladığımızda ilk yaptığımız işlerden biri hemen bir kuaföre gidip kaşlarımızı aldırmak, incecik kaşlara sahip olmaktı. Çünkü biliriz ki ince alınmış kaşlar bizleri olduğumuz yaştan daha olgun gösterir. Artık yeteri kadar olgunlaştığımıza ve artık daha genç görünme çabalarında olduğumuza göre kaşlarımızı eskiye nazaran daha kalın ve gür bir çizgi halinde şekil verdirirsek olduğumuzdan daha genç bir yüz ifadesine sahip oluruz.

Allıklarımızın renklerini artık değiştiriyoruz.

Daha genç bir görünüme kavuşmak için yüzümün en geniş alanına kullandığımız allığımız bizim en büyük yardımcımız. Allığımızın renklerini açık pembe ve veya kayısı tonlarından kullanırsak genç bir görünüm için daha iyi bir tercih yapmış oluruz. Elmacık kemiklerimizin altı yerine üstüne sürmemiz yüzümüze çökük bir ifade verme riskini ortadan kaldıracaktır.

Koyu renkli rujlarımızı terk ediyoruz.

Dudaklarımıza süreceğimiz açık renkli rujların genç görünmemize birebir etkisi vardır. Ruj rengimizin kullandığımız yine açık renkli pembe ve şeftali tonları ile uyum içinde olmasına özen gösteriyoruz. Dilerseniz açık pembe tonları ideal bir seçim olacaktır.

YORUMLAR

Siz de konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi bize iletebilirsiniz.

İsim (zorunlu)

E-posta (yayımlanmaz) (zorunlu)

Website