Bayram Tatilinde Estetik

Cildinizi kışa hazırlamak istiyorsanız ya da istenmeyen tüylerden kurtulmak istiyorsanız, vakit kaybetmeden güvenilir uzmanların eline kendinizi bırakın…

Cildiniz tazelenip canlansın…

Hangi yaşta olursak olalım sağlıklı bir cilde sahip olabilmek için yapılacak bakım önem taşıyor. Evde yapılacak bakım ve kullanılacak ürünlerin yanı sıra, şimdi olduğu gibi mevsim geçişlerinde medikal uygulamalar önem taşıyor. Mediest Cerrahi ve Medikal Estetik Center’ın Cilt Bakım ve Güzellik Uzmanları; medikal uygulamalar ile kan dolaşımının hızlandırılıp, cildin ölü hücreler ve siyah noktalardan arındırılarak hücre yenileyici işlemlerle taptaze canlı bir görünüm ortaya çıktığını söylüyor.

Kimyasal peeling uygulamalarına başlamak için de uygun bir dönemdeyiz. Canlı, lekesiz, çizgisiz bir cilt için ameliyat ve bakım kremleri kullanmadan, yarım saatlik bir uygulama ile lekesiz ve canlı bir cilde kavuşmak mümkün. Ciltteki lekelerin, izlerin ince çizgilerin yok edilmesi, cildin donuk ve matlığının giderilip cildin canlandırılması, yumuşatılması, cildin renginin 1–2 ton açılması ve anti-aging amacıyla kimyasal peeling yapılabiliyor. Sağlıklı ciltlerde bile, 25-40 yaş arası senede 1 kez, 40 yaşından sonra senede 2 kez yapılması öneriliyor. Cildin durumuna göre haftada bir ya da 15 gün ara ile yapılabiliyor. Uygulamanın 2. günü ile 7. günü arasında yüzde hafif soyulmalar görülebiliyor. Tam etki işlemden bir ay sonra görülüyor ve lekeler, izler, ince kırışıklıklar azalıp, cilt canlı, hafif pembemsi, doğal, sağlıklı ve gergin bir görünüme kavuşuyor.

Lazer epilasyonun tam zamanı

İstenmeyen tüylerden kurtulmanın en etkili yolu lazer epilasyona başlamak için de ideal bir dönemdeyiz. Mediest Cerrahi ve Medikal Estetik Center’da da kullanılan soğutma sistemli lazer tekniği ile epilasyon yapılırken lazer ısısını cilde zarar vermeden doğrudan kıl kökünü yok eden ısıya dönüştürüyor. Seans süresi çalışılan bölgeye ve tüylerin yoğunluğuna göre değişiyor. Seans sayısı kişiye göre değişen lazer epilasyonda, seans aralıkları da uygulama yapılan bölgeye göre 4 ila 8 hafta arasında değişiyor. 3. seanstan itibaren kıl yoğunluğundaki azalma belirgin olarak görülür. Bu nedenle seanslara düzenli devam etmek gerekir. Lazer epilasyonun en önemli özelliklerinden biri diğer yöntemlere göre acı hissinin çok az olmasıdır. Epilasyondan sonra bir hafta kese, peeling gibi cildi tahriş edecek uygulamalar yapmamaya, solaryuma girmemeye özen göstermek yeterli.

Öğle tatilinde fazla kilolarımızdan kurtulalım…

Kilolarımdan kurtulsam ama fazla zaman harcamasam, uygulama yapılırken acı da hissetmesem, herkes ilk gördüğünde bendeki değişikliği hemen fark etse… Bayramı fırsat bilip fazla kilolardan kurtulmak için adım atmak isteyenlerin en çok başvurduğu yöntem Kavitasyon tüm bu isteklere cevap veriyor… Uzun saatlerini spor salonlarında geçirmek istemeyenler, estetik operasyonlar için bütçe ayıramayanlar, yoğun iş temposunda çalışanlar kavitasyon ile ağrısız, acısız, rejimsiz, sporsuz 5 seansta 2 beden inceliyor. Mediest Cerrahi ve Medikal Estetik Center Doktoru Op. Dr. Atilla Alp (Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı) bu pratik ve yan etkisi bulunmayan yöntem hakkında şu bilgiyi veriyor: “Kavitasyon tedavisi ile yağ hücrelerinde lizis yani parçalanma başlar ve serbest yağ asitlerine dönüşür ve hasta tarafından harcanabilir hale gelir. Hastanın sisteme girmeden önce ölçüleri alınır ve seans sonrası tekrar ölçü alınır. Mezuradaki rakamlar en az 3, maksimum 15 cm kadar azalmıştır.

Kavitasyon; cildin dış yüzeyine uygulanan ultrasonun yayılması, yağ dokusundaki hücre sıvısında ani ve yüksek basınç değişiklikleri oluşturma esasına dayanan bir yöntem. Öğle tatilinde bile uygulatabileceğiniz ağrısız, acısız bu uygulamada ilk seansta bile gözle görülür bir incelme sağlanıyor. Uygulama öncesi ve sonrasında bol bol su içilmesinden başka hiçbir ön hazırlık gerektirmeyen kavitasyonun seansı ortalama 40 dakika sürüyor. Uygulama, haftada bir ya da iki seans olmak üzere, kişinin durumuna göre 8-10 seansta tamamlanıyor.

YORUMLAR

Siz de konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi bize iletebilirsiniz.

İsim (zorunlu)

E-posta (yayımlanmaz) (zorunlu)

Website